Kościelisko i okolice – zimowe atrakcje 2019

Kościelisko oraz okoliczne miejscowości obfitują w zimowe atrakcje. Szczególnie warte uwagi są aktywności na świeżym powietrzu, kiedy można w pełni docenić piękne krajobrazy, ośnieżone góry i pokryte czapami śniegu drzewa.

atrakcje w Kościelisku i okolicach
fot. Pixabay/Tomasz Proszek

Jakie atrakcje są dostępne w Kościelisku i okolicach?

Zapoznaj się z pomysłami, które urozmaicą twój zimowy wypad w polskie góry:

Wyciąg Chotarz-Ski

To świetna propozycja szczególnie dla początkujących narciarzy lub osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z nartami. Wyciąg orczykowy o długości 150 m znajduje się na ulicy Nędzy Kubińca 253, niedaleko centrum Kościeliska. Stok jest oświetlony i w razie potrzeby sztucznie dośnieżany. Znajduje się, zaledwie około 200 m od naszego Apartamentu Giewont, dzięki czemu można zaoszczędzić czas na dojazdy i pieniądze na parking.

Kuligi w górach

W okolicy funkcjonuje kilka firm, które organizują zimowe kuligi np. w Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Chochołowskiej. Z sań można podziwiać piękno ośnieżonej doliny i białe szczyty odległych gór. Ciekawą propozycją są „kuligi na życzenie” w ustalonym dniu i godzinie, z których można skorzystać w grupie rodziny i znajomych.

zimowe atrakcje Kościelisko
fot. Pixabay/ Gerd Altmann

Lodowisko w Zakopanem

Jazda na łyżwach to świetna atrakcja dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Odkryte lodowisko Tatra Ice o powierzchni około 600 m2 jest zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie Krupówek, w centrum Zakopanego. Posiada ładny widok na Tatry i można z niego korzystać zimą, nawet jeśli pogoda nie sprzyja (tafla jest sztucznie mrożona). Jeśli nie masz własnych łyżew – możesz wypożyczyć je na miejscu. Więcej informacji pod adresem http://www.tatraice.pl.

Parada Gazdowska

Kościelisko obfituje w zimowe atrakcje – również te kulturalne. Parada Gazdowska to uroczysty, widowiskowy przejazd udekorowanych sań i koni. Biorą w niej udział góralskie rodziny, ubrane w regionalne stroje. Jest to świetna możliwość, by z bliska zobaczyć góralski folklor i wykonać niezwykłe zdjęcia w zimowej scenerii. W Kościelisku parada odbywa się tradycyjnie w drugiej połowie lutego.

Biegówki w Kościelisku

Być może jeździsz na nartach, ale nigdy nie próbowałeś biegówek? Pora to zmienić. W Kościelisku są dostępne dwie trasy narciarstwa biegowego – o długości 5 i 10 km, polecane zarówno dla początkujących, jak i dla osób spragnionych intensywniejszego treningu.

W okolicy dostępna jest wypożyczalnia nart, można także skorzystać z opieki instruktora. Auto można zostawić na parkingu, jednak goście naszego apartamentu mogą spokojnie udać się na miejsce pieszo (około 8-10 minut).

Na trasach odbywają się cykliczne imprezy. W grudniu organizowany jest Puchar Kościeliska, a w lutym – Walentynkowy Bieg Narciarski. Więcej o biegówkach w Kościelisku (i nie tylko) możesz przeczytać na stronie http://biegowkipodtatrami.pl/koscielisko-chotarz/