Atrakcje w Kościelisku i Zakopanem

Kościelisko i Tatry to uniwersalne miejsce, idealne na wakacje czy krótki wyjazd. Zimą i wczesną wiosną można tu jeździć na nartach lub biegówkach. Lato i jesień to wymarzony czas na wycieczki po górach lub spacery dolinami – w zależności od upodobań czy możliwości.

Przez cały rok można tu zwiedzać rozmaite obiekty historyczne i regionalne, relaksować się w termach czy aquaparkach a także brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Rozmaite atrakcje w Zakopanem i okolicach nie pozwolą ci się nudzić.

Narty w polskich górach

Apartament Giewont w Kościelisku to świetna baza wypadowa na narty i idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. W pobliżu jest wiele wyciągów narciarskich o różnym stopniu zaawansowania.

Po aktywnym dniu, możesz odpocząć na wygodnej kanapie, popływać w basenie na terenie obiektu lub zrelaksować się w naszej saunie parowej lub saunie suchej.

Wyciągi narciarskie Kościelisko i Zakopane:

– Kościelisko (dla początkujących) – ok. 300 m.

– Salamandra – ok. 2 km.

– Szymoszkowa – ok. 3 km.

– Butorowy Wierch – ok. 4 km.

– Gubałówka – ok. 5,5 km.

– Witów – ok. 4 km.

Aktywny wypoczynek w górach

Kościelisko to miejscowość, która dostarcza wielu możliwości. Znajduje się tu nowoczesna, plenerowa siłownia (tylko ok. 150 m od apartamentu), a także trasy biegówkowe, szlaki rowerowe oraz malownicze widoki, które uprzyjemniają spacery – a miejsca do spacerowania jest naprawdę wiele. Już nieco ponad kilometr od Apartamentu Giewont znajduje się np. malownicza Droga pod Reglami.

Jeśli kochasz spacery i piękne widoki, to Kościelisko jest miejscem dla ciebie. Z wielu miejsc na terenie tej miejscowości rozpościerają się niesamowite widoki, dzięki którym zwyczajny jogging czy nordic walking staną się wyjątkową przyjemnością. Z naszego apartamentu można nawet dojść piechotą do Doliny Kościeliskiej czy na Gubałówkę.

Trasa narciarstwa biegowego w Kościelisku jest jedną z najpiękniej położonych pod Tatrami. Składa się z dwóch pętli o długości 5 km i 10 km. W okolicy można także wypożyczyć niezbędny sprzęt.

Wycieczki w góry

Apartament Giewont to świetne miejsce dla miłośników górskich wycieczek. Znajduje się on bardzo blisko Doliny Kościeliskiej, w której znajduje się kilka jaskiń, schronisko Ornak oraz szlaki na Czerwone Wierchy, Przysłop Miętusi, Smreczyński Staw, malowniczą Halę Stoły czy na Ornak i Siwą Przełęcz.

W pobliżu znajdują się także Dolina Chochołowska (najdłuższa dolina w Tatrach przez którą biegnie piękny szlak rowerowy oraz po której kursuje kolejka ciągnikowa), malownicza Dolina Małej Łąki i Polana Małołącka, czy Dolina Strążyska, z której można wejść na Sarnią Skałę lub Giewont i z której można łatwo dojść (tylko 5 minut!) do Wodospadu Siklawica.

Nieco dalej, przy Zakopanem, znajdują się słynne Kuźnice, z których można dostać się do wielu popularnych schronisk i szlaków (np. do Hali Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy), a także wjechać kolejką na Kasprowy Wierch.

Zwiedzanie Podhala

Gdy pada deszcz lub masz ochotę odpocząć od wycieczek czy nart, nie musisz się nudzić. Zakopane i okolice oferuje wiele atrakcji i miejsc wartych zwiedzania:

– Dom ludowy i Scena Plenerowa (dużo atrakcyjnych imprez regionalnych i koncertów) – ok. 150 m

– Drewniany kościółek p.w św. Kazimierza w Kościelisku – ok. 850 m

– Dom do góry nogami – ok. 6 km

– Muzeum Tatrzańskie – ok. 6 km

– Muzeum Kornela Makuszyńskiego – ok. 5 km

– Kaplica w Jaszczurówce – ok. 10 km

– Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – ok. 2 km

– Muzeum Stylu Zakopiańskiego – ok. 4 km

– Muzeum Chałupa Sabały – ok. 3 km 

Atrakcje w Zakopanem i okolicach dla dzieci i dorosłych

Na Podhalu nie sposób się nudzić, nawet jeśli nie masz w danej chwili ochoty na aktywny wypoczynek czy chodzenie po górach. Zakopane i okolice obfitują w rozmaite atrakcje dla dorosłych oraz dzieci, np:

– Wyjątkowy, regionalny plac zabaw dla dzieci w Kościelisku – ok. 150 m

– siłownia plenerowa w Kościelisku – ok. 150 m

– Scena plenerowa w Kościelisku (kameralne koncerty i imprezy) – ok. 150 m

– Aquapark Zakopane – ok. 6 km

– Kolejka ciągnikowa w Dolinie Chochołowskiej – ok. 5 km

– Kolejka na Gubałówkę – ok. 5,5 km

– Kina (np. Sokół, Giewont, kino letnie, kino 7D) – ok. 5-6 km

– Sezonowy park rozrywki Zakopane – ok. 6 km

– Chochołowskie Termy – ok. 12 km

– Escape Room w Zakopanem

– Wystawa figur woskowych

– Wielka Krokiew w Zakopanem

– Skoki na bungee w Zakopanem

– Lodowisko Tatra Ice 

– Termy Bukovina